Monday, April 20, 2015

Ülesanne 2


Ärevushäire vallandavaks teguriks on mingi sotsiaalne olukord. Inimesel tekivad eeldused, et ta käitub sotsiaalses olukorras kohatult ja mitteaktsepteeritavalt, mistõttu ta hakkab sotsiaalseid olukordi tajuma kui ohusituatsioone. Inimene hakkab arvama, et teised naeravad ta üle või räägivad temast, mistõttu inimene tahab sellest olukorrast lahkuda või on talle seltskonnas viibimine piinarikas. Samuti võivad nende olukordade eel vallanduda kehalised sümptomid, nagu südamepekslemine, higistamine jm. Kognitiivsetest sümptomitest on iseloomulik silmside vältimine. 

5 comments:

  1. Millised võivad olla reaalsed sotsiaalsed olukorrad, kus inimene võib tunda hirmu?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Näiteks suure rahvahulga ees esinemine või see, kui peab kellegi võõraga rääkima hakkama.

      Delete
  2. Ilus seletus, kus oleks ehk võinud olla rohkem näited. Siiski, usun, et kõik saavad kenasti aru ning oskavad seletuse konteksti panna:) Tubli!

    ReplyDelete
  3. Ilus seletus, kus oleks ehk võinud olla rohkem näited. Siiski, usun, et kõik saavad kenasti aru ning oskavad seletuse konteksti panna:) Tubli!

    ReplyDelete
  4. Muidu täiesti arusaadav selgitus, aga nõustun eelmise kommentaariga, et võinuks olla mõni konkreetne näide. Ise tooks näiteks välja ettekande või üldse suurema rahvamassi ees esinemise. Nagu sai ka ilusti selgituses välja toodud, et inimene hakkab arvama, et teised hakkavad kuidagi imelikult tema kohta arvama või naerma ja sellest tulenevalt tekib tal suur tahtmine antud olukorrast lahkuda. Ja tõid ka ilusti välja, et süda hakkab pekslema, võibolla ka näost õhetama veel jne. Muidu täitsa kena. :)

    ReplyDelete